Hosting WordPress

Recenzja SeoHost 2024

Marka SeoHost  jest polską firmą działającą na rynku usług internetowych od 2010 roku. Jej celem od początku istnienia jest wspieranie klientów w dobrym ulokowaniu w sieci ich stron internetowych. SeoHost w trakcie swojej działalności konsekwentnie rozwijało zaplecze technologiczne oraz wachlarz usług dostosowując swoją ofertę do potrzeb klientów – zarówno tych dużych jak i małych. Ponad 10-letnie doświadczenie zaowocowało stworzeniem nowoczesnego i dobrze zabezpieczonego centrum danych, którego zasoby są udostępniane klientom w postaci usług hostingowych. SeoHost posiada dobrą obsługę klienta, szybko reaguje na awarie, a do tego prowadzi czytelną i prostą politykę cenową – właśnie dlatego zajmuje tak wysokie miejsce w rankingu hostingów. Zresztą – ja również z niego korzystam.

 • Bardzo dobry stosunek cena-jakość,
 • Łatwa instalacja WordPress,
 • Bezpłatny certyfikat SSL,
 • Dyski NVMe, LiteSpeed, LS Cache,
 • Dobra obsługa klienta,
 • Codzienne kopie zapasowe,
 • Transfer bez limitu,
 • Niskie ceny domen.
 • Wsparcie na żywo poprzez Live Chat ograniczone do godzin 10:00 – 16:00

SeoHost kod rabatowy -25%

HSTF25

Specjalnie dla czytelników bloga hostify.pl
zniżka 25% na wybrany pakiet hostingowy.

Wprowadzenie

SeoHost oferuje szeroką gamę planów hostingowych przeznaczonych zarówno dla początkujących blogerów czy przedsiębiorców chcących zaistnieć w sieci jak i dla średnich i dużych firm z całodobową obsługą klienta – każdy znajdzie tu coś dla siebie. SeoHost jest firmą dobrze znaną wśród web-developerów, a ich usługi trzymają naprawdę wysoki poziom i zdecydowanie warte są polecenia. Niewątpliwą zaletą jest stosunek ceny do świetnej jakości hostingu oraz obsługa klienta wyróżniająca się na duży plus. Zobacz pełną recenzję SeoHost, aby dowiedzieć się, czy jest to wybór odpowiedni dla Ciebie.

W ramach recenzji poddam usługi SeoHost procesowi testowania. Oto zagadnienia, którym się przyjrzymy:

 • Niezawodność: czy Twoja witryna będzie dostępna 24/7 bez żadnych przestojów?
 • Szybkość i wydajność: jak szybko załaduje się Twoja witryna? Przeprowadzę testy na próbnej witrynie.
 • Obsługa klienta: czy łatwo i szybko otrzymać pomoc w razie potrzeby?
 • Funkcje: co zawierają plany hostingowe?
 • Ceny: jakie oferują ceny? Czy oferta jest transparentna?

Jeśli nie masz czasu na czytanie szczegółowej recenzji, poniżej zamieszczam krótkie podsumowanie oceny SeoHost wraz z wnioskami.

Podsumowanie recenzji SeoHost

Ocena wydajności (E-A)

A

Indeks szybkości

604 ms

Czas odpowiedzi (P95)

71 ms

Darmowy SSL

Tak

Łatwa instalacja WordPress

Tak

Wsparcie techniczne

Live Chat / Email / Baza wiedzy

Darmowa domena

Nie

Cena hostingu

Rejestracja od 67 zł / Odnowienie od 67 zł

Cena domeny .pl

Rejestracja 9.87 zł / Odnowienie 56 zł 

UWAGA: podano ceny netto

Wniosek: przeprowadzone testy pozwalają mi stwierdzić, że SeoHost jest niezawodny, szybki i atrakcyjny cenowo. Posiada zróżnicowaną ofertę planów hostingowych, a także przyjazne i fachowe wsparcie techniczne. Automatyczny instalator WordPress ułatwia pracę, także tym początkującym użytkownikom. Ceny domen należą do najniższych na rynku. Sumarycznie ich hosting jest niedrogi przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów i funkcjonalności, a tym samym definitywnie warty polecenia.

Po powyższym skrócie czas przejść do szczegółowej recenzji SeoHost, na podstawie której sam wyciągniesz własne wnioski i wyrobisz własną opinię. Możesz również przejść do rankingu hostingów przygotowanego na podstawie przeprowadzonych testów.

O SeoHost

Marka SeoHost świadczy usługi hostingowe od 2012 roku. Formalnie należy do polskiej firmy PERSKIMEDIA założonej w 2008 roku. Obecnie posiada ugruntowaną pozycję na rynku usług hostingowych i obsługi domen. SeoHost nie jest nominalnie najtańszym hostingiem na rynku, ale prowadzi przejrzystą politykę cenową oraz posiada wykwalifikowany personel świadczący wysokiej jakości obsługę klienta. Nowoczesne serwery zlokalizowane są w Polsce, oparte na podzespołach Supermicro i technologii NVMe efektywnie wpływają na szybkość działania stron internetowych. Za bezpieczeństwo odpowiada m.in. firewall AntyDDOS RADWARE. Krótko rzecz ujmując – SeoHost oferuje dobry stosunek ceny do jakości.

Ranking Hostingów

Plusy i Minusy

SeoHost jest ogólnie dobry hostingiem wartym polecenia, jednak każdy ma swoje indywidualne potrzeby. Przed podjęciem decyzji warto rozważyć wszystkie za i przeciw.

Zalety:

 • Niskie ceny domen – promocyjna oferta na pierwszy rok użytkowania domeny, opłaty w kolejnych latach są wyższe, ale uczciwe biorąc pod uwagę koszty zarządzania domeną.
 • Nowoczesne technologie (NVMe, LiteSpeed, LS Cache, serwerownia TIER III+) – obniżają ryzyko awarii oraz znacznie wpływają na szybkość działania Twojej witryny, a tym samym na komfort jej użytkowania przez osoby odwiedzające.
 • Bezpłatny test –  SeoHost oferuje 7-dniowy okres testowy. Po złożeniu zamówienia na wybrany plan hostingowy otrzymujesz fakturę proforma. Masz 7 dni na jej opłacenie, a w tym czasie otrzymujesz pełny dostęp do hostingu. Jeśli nie zdecydujesz się na zakup – nie opłacasz faktury, Twój hosting wygasa, a Ty nie zostaniesz obciążony żadnymi dodatkowymi opłatami. UWAGA: tak jak u wszystkich innych dostawców hostingu, okres testowy NIE DOTYCZY wykupionej domeny.
 • Darmowa domena techniczna (seohost.com.pl) – darmowa domena przypisana do planów hostingowych. Nie nadaje się za bardzo na główny adres Twojej witryny, ale jest przydatna do testowania hostingu. Dobra do nauki WordPress, możemy na niej postawić normalną stronę internetową, pobawić się funkcjami, poćwiczyć budowanie witryn.
 • Codzienne kopie zapasowe – kopie zapasowe Twojej witryny tworzone są co 24h , masz do nich dostęp przez 7 dni od utworzenia.
 • Brak limitów – transfer, ilość baz danych, liczba kont FTP, liczba kont pocztowych czy ilość domen, które możemy podpiąć pod dany program hostingowy są nielimitowane.

Wady:

 • Wsparcie Live Chat – wsparcie na żywo poprzez LiveChat jest możliwe tylko w godzinach 10:00 – 16:00, co oznacza, że po za tymi godzinami nie uzyskamy natychmiastowej odpowiedz na zgłoszone zapytanie.

Testy wydajności

Czytelnicy mojego bloga ufają moim recenzjom ponieważ polecam wyłącznie firmy hostingowe, z których sam korzystałem lub korzystam. Analizuję ofertę każdego dostawcy, sprawdzam dostępne funkcje oraz przeprowadzam testy działania hostingu.

Na potrzeby recenzji rejestruję konto u dostawcy hostingu. Wybieram pakiet hostingowy, a następnie tworzę demonstracyjną stronę testową. Strona testowa wygląda dokładnie tak samo dla każdego testowanego hostingu i zawiera tą samą treść tak aby mieć realne porównanie.

W przypadku recenzji SeoHost założyłem konto hostingowe oraz zainstalowałem aplikację WordPress. Zainstalowałem wtyczkę StrarterTemplates i wybrałem jeden z popularnych motywów, który zawiera optymalną ilość treści i obrazów. Tak przygotowana witryna testowa zachowuje się i wygląda jak rzeczywista strona internetowa WordPress.

Wydajność

Nikt z nas nie lub powolnych stron internetowych. Szybko działająca witryna ma ogromne znaczenie dla lepszych odczuć jej użytkowników, a tym samym SEO i jej pozycję w internecie. Badania przeprowadzone przez Google pokazują, że czas ładowania strony ma ogromny wpływ na prawdopodobieństwo odrzucenia witryny przez odwiedzającego. Gdy strona ładuje się 6 sekund i więcej szansa na odrzucenie wzrasta aż o 106%. Dobrze, gdy strona ładuje się do 2 sekund, ale czym szybciej tym lepiej.

Dlatego w pierwszej kolejności przeprowadziłem test szybkości ładowania strony. Do tego testu wykorzystałem narzędzie o nazwie GTmetrix a oto wynik testu:

seohost-wydajnosc

Przygotowana strona testowa (identyczna dla każdego testowanego hosta) załadowała się około pół sekundy, co jest świetnym wynikiem. Przeprowadziłem kilka prób w różnych porach dnia, a wyniki zawsze były bardzo podobne, indeks prędkości wyniósł około 600 ms. O tym jak wysoko indeks Google zakwalifikuje Twoją stronę zależy głównie od trzech najważniejszych parametrów zwanych Web Vitals (LCP, TBT, CLS).

Maksymalne zalecane przez Google wartości:

 • First Contentful Paint – max. 900 ms
 • Speed Index – max. 1300 ms
 • Largest Contentful Paint (LCP): max. 1200 ms
 • Time to Interactive – max. 2500 ms
 • Total Blocking Time (TBT): max. 150 ms
 • Cumulative Layout Shift (CLS): max. 0.1
Porównując maksymalne zalecane wartości do uzyskanych w próbie wyników sam dojdziesz do wniosku, że SeoHost jest bardzo szybki. Pamiętajmy, że strona testowa nie została w żaden sposób zoptymalizowana, aby przyśpieszyć jej działanie.

Test pod obciążeniem

Kolejnym krokiem było sprawdzenie jak hosting SeoHost radzi sobie ze wzmożonym ruchem. Do tej próby wykorzystałem narzędzie o nazwie K6. Test polega na stopniowym generowaniu ruchu na stronie aż do wartości szczytowej wynoszącej 50 unikalnych użytkowników jednocześnie. Wynik informuje nas o tym jak serwer radzi sobie ze zwiększoną ilością żądań z wielu połączeń jednocześnie. Oto wynik:

seohost-k6

Niebieska linia to czas odpowiedzi, fioletowa linia to liczba żądań na sekundę, szare tło obrazuje liczbę wirtualnych użytkowników. Czerwona linia na dole to liczba nieudanych żądań (w tym przypadku 0). Strona obsłużyła łącznie 12 353 żądania, percentyl95 czasu odpowiedzi wyniósł 71 ms. Pojedyncze skoki czasu odpowiedzi (jak ten w  środku) nie mają praktycznie żadnego wpływu na działanie strony, co oznacza, że serwery SeoHost bardzo dobrze poradziły sobie ze wzmożonym ruchem i pozostały stabilne. Analizując wynik testu należy wziąć pod uwagę, że strona nie została w żaden sposób zoptymalizowana. 

UWAGA: średnia daje zafałszowany, spłaszczony obraz pomiaru. Dlatego zamiast średniej czasu odpowiedzi wynik w teście podany jest w percentylu 95 (P95). Oznacza to w praktyce, że uwzględnione zostaje 95% pomiarów, a 5% skrajnych wartości zostaje pominięte. Inaczej mówiąc – 95% pomiarów było równych lub niższych 71 ms.

Test czasu odpowiedzi

Użytkownicy Twojej witryny, w zależności od jej zawartości, mogą pochodzić z różnych części świata. Tak więc kolejnym krokiem było przetestowanie jak nasza strona testowa SeoHost zareaguje na żądania z różnych zagranicznych lokacji. Sprawdzam jak szybko serwer odpowie na zapytania z pominięciem czasu ładowania strony. Aby sprawdzić czasy odpowiedzi serwera użyłem narzędzia Bitcatcha. 

seohost-ping

Jak widać, serwer SeoHost w Europie działa błyskawicznie (28 ms Niemcy, 35 ms Londyn). Dla lokalizacji spoza Europy czas jest dłuższy, ale serwer nadal odpowiada w ułamkach sekund.

Uptime test

W trakcie wykonywania testów nasza witryna nie odnotowała żadnych przestojów. Śledzenie czasu pracy pozostaje stale włączone, również w trakcie wykonywania prób pod obciążeniem.

Jaki hosting

SeoHost - plany hostingowe i funkcje

SeoHost posiada zróżnicowaną ofertę planów hostingowych z różnymi funkcjami. Oferta obejmuje hosting współdzielony, hosting SEO, hosting VPS oraz serwery dedykowane.

Ranking Hostingów

Strona w WordPress najczęściej budowana będzie na hostingu współdzielonym i to tej usłudze przyjrzymy się dokładniej.

SeoHost plany hostingowe

Podstawowa oferta hostingu współdzielonego SeoHost jest świetna w swojej prostocie. Uwzględnia 7 planów opartych o dyski NVMe, a różnią się one między sobą jedynie przestrzenią dyskową:

 • NMVe H1 – 2 GB,
 • NVMe H2 – 10 GB,
 • NVMe H3 – 25 GB,
 • NVMe H4 – 50 GB,
 • NVMe H5 – 100 GB,
 • NVMe H6 – 200 GB,
 • NVMe H7 – 500 GB.

SeoHost funkcje planów hostingowych

Dużym plusem jest to, że najtańszy pakiet posiada wszystkie najważniejsze funkcje, które posiada pakiet najdroższy. Cechy wspólne wszystkich pakietów to:

 • Darmowy 7-dniowy okres testowy,                         
 • Darmowa migracja witryny,
 • Ilość domen, kont pocztowych, baz danych i kont FTP bez limitu,
 • Transfer danych bez limitu,
 • Automatyczny instalator WordPress i innych aplikacji,
 • Darmowy certyfikat SSL (Let’s Encrypt),
 • Ochrona firewall Imunify360, Anty DDoS
 • Codzienne kopie zapasowe,
 • Dostęp do SSH,
 • Zadania CRON.
Zarządzanie hostingiem, domenami, kontami email i wszystkimi funkcjami odbywa się za pośrednictwem czytelnego panelu DirectAdmin:
seohost-panel

SeoHost - wsparcie i obsługa klienta

SeoHost oferuje wsparcie techniczne poprzez:

 • czat na żywo – w godzinach 10:00 – 16:00 w dni powszednie,
 • email (bok@seohost.pl) – 24h na dobę,
 • formularz kontaktowy dostępny na stronie – 24h na dobę.
W przypadku czatu na żywo odpowiedź jest niemal natychmiastowa, a personel jest pomocny i miły. Odpowiedź na zgłoszenie mailowe trwa kilka minut. Oczywiście to jak szybko otrzymamy rozwiązanie zależy od stopnia skomplikowania problemu i sformułowanego zapytania.

seohost-kontakt

SeoHost Host utrzymuje na swojej stronie dużą bazę wiedzy, która zawiera odpowiedzi na najpopularniejsze zapytania. Wiele zagadnień jest tłumaczonych krok po kroku. Wykorzystując ją sam możesz szybko rozwiązać ewentualny problem.

Podsumowanie SeoHost

SeoHost dobrze sprawdzi się zarówno jako hosting na bloga jak również dla stron firmowych czy sklepów internetowych. Szeroki wachlarz planów i usług oraz atrakcyjny stosunek ceny do jakości powoduje, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wszystkie plany hostingowe zawierają wiele użytecznych funkcji, za które u innych dostawców hostingu często trzeba dodatkowo płacić. Ceny domen należą do najtańszych na rynku więc koszt prowadzenia strony internetowej jest stosunkowo niski. Kompetentne i szybkie wsparcie techniczne pomoże zaawansowanym i początkującym web-deweloperom.

Po szczegółowym sprawdzeniu usług SeoHost stwierdzam, że ich hosting zdecydowanie jest warty polecenia. 

Kod rabatowy SeoHost

Użytkownicy hostify.pl otrzymują zniżkę na wybrany plan hostingowy w wysokości 25% 

Kod promocyjny SeoHost HSTFY25

0 0 votes
Oceń ten hosting
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments