Test hostingu

Recenzja jdm 2024

Jdm oferuje hosting WordPress w formie pakietów skonfigurowanych na podstawie prognozowanego ruchu na stronie. Doskonale przystosowany i zoptymalizowany dla WordPress i WooCommerce. Charakteryzuje się bardzo szybkimi i solidnymi serwerami oraz dobrą ochroną przed atakami hakerów. Obsługa klienta jest wyjątkowo dobra. Ich plany hostingowe pełne są przydatnych funkcji, które ucieszą początkujących web-developerów, ale również zaawansowanych użytkowników. Hosting jdm zajął pierwsze miejsce w testach wydajności dając popalić całej hostingowej konkurencji. Stosunek ceny do jakości jest wręcz fenomenalny. Dla mnie jest to hosting idealny.

 • Bardzo szybkie serwery,
 • Świetny stosunek cena-jakość,
 • Niskie ceny domen,
 • Automatyczna instalacja WordPress,
 • Zoptymalizowany pod WordPress i WooCommerce,
 • Bardzo dobre wsparcie techniczne,
 • Codzienne kopie zapasowe,
 • 30-dniowy okres testowy.
 • 1 witryna w pakiecie 10K,
 • Brak REDIS w pakiecie 10K.

Wprowadzenie

Jdm to polska marka specjalizująca się w hostingu WordPress. Działa na rynku od ponad 20 lat skupiając się na wysokiej jakości oferowanych usług. Nie prowadzą agresywnej polityki marketingowej i cenowej, stawiają raczej na uczciwą, solidną ofertę typu win-win. Jdm to idealny wybór dla tych, którzy szukają bardzo szybkiego i bezproblemowego hostingu WordPress na poziomie premium. Mnogość przydatnych funkcji zadowoli użytkowników na każdym poziomie zaawansowania. Oferta cenowa jest bardzo atrakcyjna, a do tego prosta i czytelna – nie ma tu żadnych wielkich promocji na pierwszy rok, ale nie ma też zakamuflowanych podwyżek w latach kolejnych (jak to często bywa u konkurencji). Hosting jdm zajął 1 miejsce w testach wydajności spośród wszystkich przetestowanych ofert. 

Będzie to szczegółowa recenzja jdm, w której dogłębnie przyjrzę się ich usługom, abyś miał jasny wgląd na jakość ich usług:

 • Niezawodność: test uptime – czy Twoja witryna będzie dostępna bez przestojów?
 • Szybkość i wydajność: jak szybko ładuje się witryna? Przeprowadzę testy na próbnej witrynie.
 • Obsługa klienta: jak otrzymać pomoc w razie potrzeby?
 • Funkcje: co zawierają poszczególne plany hostingowe?
 • Ceny: jak w jdm wygląda stosunek cena-jakość?

Jeśli nie chcesz czytać tego wszystkiego, oto krótkie podsumowanie wyniku recenzji jdm:

Podsumowanie recenzji jdm

Ocena wydajności (E-A)

A

Indeks szybkości

493 ms

Czas odpowiedzi (P95)

13 ms

Darmowy SSL

Tak

Łatwa instalacja WordPress

Tak

Wsparcie techniczne

Live Chat / Email / Formularz / Baza wiedzy

Darmowa domena

Nie

Cena hostingu

Rejestracja od 99 zł / Odnowienie od 99 zł

Cena domeny .pl

Rejestracja 13 zł / Odnowienie 71.5 zł 

Wniosek: Z przeprowadzonych testów wynika, że jdm jest świetnym dostawcą hostingu WordPress. Przede wszystkim, oferują najlepszą platformę z szybkimi serwerami, bezpieczeństwem i spokojem, których użytkownicy potrzebują od hosta WordPress. Ponadto, hosting jdm jest korzystny cenowo i bardzo solidny, nadaje się do wielu zastosowań np. blog, strona firmowa czy sklep internetowy (plan 30K i wyższe ze względu na dostęp do Redis). Dodatkowo, ceny domen są niskie, a więc koszty utrzymania strony maleją. Dużym plusem jest wsparcie techniczne na live chat, które odpowiada niemal natychmiastowo. Wszystkie te zalety hostingu jdm połączone z atrakcyjnymi cenami sprawiają, że ich oferta jest obecnie jedną z najlepszych na rynku. Aby uzyskać więcej informacji, polecamy zapoznać się ze szczegółową recenzją poniżej. Jeśli natomiast chcesz szybko sprawdzić ranking hostingów, to możesz skorzystać z zestawienia TOP10 hostingów, w którym znajdziesz również jdm.

O jdm

Hosting jdm działa od 2000 roku zdobywając przez ten czas sympatię i zaufanie wielotysięcznej grupy klientów. Jdm wykorzystuje nowoczesne technologie przyśpieszające działanie witryny takie jak AMD EPYC, SSD NVMe czy Optane. Doskonale zoptymalizowany serwer NGINX stworzony myślą o mocno obciążonych serwisach i cechujący się wysoką dostępnością bez problemu poradzi sobie z obsługą dużego ruchu na Twojej stronie. Hosting WordPress od jdm chroni przed całym wachlarzem ataków hakerskich zapewniając tym samym duże bezpieczeństwo witryny. Ich oferta składa się z 5 podstawowych pakietów dobieranych na podstawie przewidywanego ruchu na stronie. Pakiety te pełne są przydatnych funkcji (Redis, SSH, WP-CLI, GIT), które zadowolą chyba wszystkich web developerów. Hosting jdm może stanowić solidną i szybką bazę zarówno dla blogów, stron firmowych jak i dużych sklepów internetowych (WooCommerce).

Ranking Hostingów

Plusy i Minusy

Jdm jest świetnym hostingiem jednak każdy ma swoje indywidualne potrzeby. Przed podjęciem decyzji zakupowej poznaj w skrócie wszystkie jego plusy i minusy:

Zalety:

 • Szybkie i wydajne serwery – oprogramowanie serwerowe NGINX oraz technologia NVMe, 3-stopniowy Cache efektywnie wpływają na szybkość działania Twojej witryny utrzymując stabilność jej działania nawet przy bardzo dużym ruchu.
 • Optymalizacja WordPress i WooCommerce – serwery są wysoce zoptymalizowane pod kątem szybkości i wydajności aplikacji WordPress i WooCommerce. Twoja strona z pewnością będzie ładować się szybciej dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich położenia geograficznego.
 • Separacja witryn – każda witryna utworzona na danym hostingu posiada swoje własne zasoby dzięki czemu nie spowalniają one wzajemnie swojego działania.
 • Łatwość obsługi – jdm posiada łatwy w obsłudze panel sterowania, który jest odpowiedni zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących użytkowników.
 • Bezpieczeństwo – codzienne kopie zapasowe, darmowy certyfikat SSL, szereg zabezpieczeń przed atakami typu DDoS, REST API, xmlrpc, XSS, SQL Injection.
 • Ceny hostingu – bardzo atrakcyjna oferta cenowa za bardzo wydajny hosting, który często bije na głowę najbardziej popularnych dostawców hostingu. 
 • Ceny domen – jdm oferuje niskie ceny obsługi domen. Oznacza to zmniejszenie całościowych kosztów prowadzenia witryny.
 • Wsparcie techniczne – profesjonalna i szybka pomoc dostępna na żywo w godzinach 9-23 za pośrednictwem chatu.
 • Darmowa migracja – możesz za darmo przenieść swój hosting od innego dostawcy do jdm wraz z witryną, danymi, kontami email. Jeśli nie potrafisz zrobić tego sam, w całym procesie wyręczą Cię eksperci wsparcia technicznego.
 • Funkcjonalność – otrzymasz dostęp do kopii jednym kliknięciem (snapshot), WP-CLI, SFTP/SSH, GIT, REDIS.
 • Darmowy test – możesz testować hosting jdm przez 30 dni zupełnie za darmo. Otrzymasz również dostęp do darmowej domeny technicznej (jdmsite.com).

Wady:

 • Brak HTTP/3 – najnowsza wersja protokołu nie jest jeszcze obsługiwana, ale pewnie niedługo się to zmieni.
 • Ograniczone funkcje pakietu 10K – brak REDIS, tylko 1 witryna. Na sklep internetowy najlepiej wybrać pakiet 30K lub wyższy.

Testy wydajności

Czytelnicy mojego bloga ufają moim recenzjom, ponieważ polecam wyłącznie firmy hostingowe, z których sam korzystałem lub korzystam. Analizuję ofertę każdego dostawcy, a następnie sprawdzam dostępne funkcje i przeprowadzam testy działania hostingu.

Na potrzeby recenzji rejestruję konto u dostawcy hostingu. Najpierw wybieram pakiet hostingowy, a następnie tworzę demonstracyjną stronę testową. Strona testowa wygląda dokładnie tak samo dla każdego testowanego hostingu i zawiera tą samą treść, tak aby mieć realne porównanie.

W przypadku recenzji jdm założyłem konto hostingowe i zainstalowałem aplikację WordPress. Następnie zainstalowałem wtyczkę StrarterTemplates i wybrałem jeden z popularnych motywów, który zawiera optymalną ilość treści i obrazów. Dzięki temu przygotowana witryna testowa zachowuje się i wygląda jak rzeczywista strona internetowa WordPress.

Wydajność

Z pewnością warto zwrócić uwagę na to, jak szybko ładuje się Twoja strona internetowa. Przede wszystkim, warto wziąć pod uwagę fakt, że szybko działająca witryna ma ogromne znaczenie dla lepszych odczuć jej użytkowników. Dodatkowo, badania przeprowadzone przez Google pokazują, że czas ładowania strony ma ogromny wpływ na prawdopodobieństwo odrzucenia witryny przez odwiedzającego. Warto zwrócić uwagę, że gdy strona ładuje się 6 sekund i więcej, szansa na odrzucenie wzrasta aż o 106%. Z drugiej strony, gdy strona ładuje się do 2 sekund, jest to dobry wynik. Jednak czym szybciej strona się ładuje, tym lepiej dla SEO i jej pozycji w internecie.

W celu uzyskania jak najlepszych wyników szybkości ładowania strony, warto przeprowadzić odpowiednie testy. W tym celu można wykorzystać narzędzia, takie jak GTmetrix.

Hosting WordPress

Po przeprowadzeniu takiego testu można zweryfikować, jak szybko ładuje się nasza strona internetowa. Należy zwrócić uwagę na trzy najważniejsze parametry zwane Web Vitals (LCP, TBT, CLS). Maksymalne zalecane przez Google wartości tych parametrów to:

 • First Contentful Paint – max. 900 ms
 • Speed Index – max. 1300 ms
 • Largest Contentful Paint (LCP): max. 1200 ms
 • Time to Interactive – max. 2500 ms
 • Total Blocking Time (TBT): max. 150 ms
 • Cumulative Layout Shift (CLS): max. 0.1

Jeśli chodzi o hosting jdm, przeprowadzone testy szybkości ładowania strony opartej na tym hostingu pokazują, że serwery jdm są bardzo szybkie. Otrzymane wyniki są po prostu świetne, pomimo tego że strona nie została zoptymalizowana. Hosting jdm jest dobrze zoptymalizowany dla aplikacji WordPress i WooCommerce, co efektywnie wpływa na szybkość działania Twojej witryny.

Test pod obciążeniem

Najpierw przeprowadziliśmy test szybkości ładowania strony, a teraz skupiliśmy się na przepustowości serwera jdm w momencie wzmożonego ruchu na stronie. Podczas testu generowaliśmy stopniowo coraz większy ruch, aż osiągnęliśmy wartość szczytową – 50 unikalnych użytkowników jednocześnie. Wynik testu pokazuje, jak serwer jdm radzi sobie z dużą ilością żądań z wielu połączeń jednocześnie. Zgodnie z wynikami testu, hosting jdm jest w stanie obsłużyć z powodzeniem nawet tak duży ruch.

jdm-stress-test

Fioletowa linia pokazuje rosnącą ilość żądań na sekundę, niebieska linia to czas odpowiedzi serwera, a szare tło obrazuje liczbę unikalnych użytkowników. Czerwona (prawie niewidoczna) linia na dole to liczba błędów, które w ogóle nie wystąpiły. Jak widać, serwer obsłużył w szczycie 50 żądań/sekundę, a w sumie 12721 żądań zachowując przy tym pełną stabilność działania. Czas odpowiedzi serwera wyniósł jedynie 13 ms. Jest to rekordowo krótki czas, znacznie lepszy od wszystkich testowanych hostingów. 

Dodatkowo, warto zauważyć, że mimo braku zastosowania jakichkolwiek technik optymalizacji prędkości działania witryny, wyniki testu są imponujące. Twoja witryna lub sklep internetowy poradzi sobie ze wzmożonym ruchem zachowując przy tym pełną stabilność i dużą szybkość działania. Wszystko to ma ogromne znaczenie dla doświadczeń użytkowników strony, którzy coraz bardziej wymagają szybkości ich działania. Należy również pamiętać, że średnia daje zafałszowany, spłaszczony obraz pomiaru, dlatego wynik w teście podany jest w percentylu 95 (P95), co pozwala na lepsze zrozumienie wyników testu.

Test czasu odpowiedzi

Warto pamiętać, że prędkość odpowiedzi serwera ma duże znaczenie dla użytkowników z różnych części świata. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić jak szybko strona ładowała się w różnych lokalizacjach. W celu przeprowadzenia testów, wykorzystano narzędzie Bitcatcha do sprawdzania prędkości ładowania witryn z różnych krajów. Wyniki testów mogą okazać się szczególnie przydatne dla właścicieli stron i sklepów internetowych, którzy chcą zapewnić swoim klientom jak najlepsze doświadczenia związane z użytkowaniem strony.

jdm-ping

Czasy odpowiedzi dla Europy są wręcz fenomenalne. Oznacza to, że z powodzeniem możesz prowadzić np. anglojęzyczną stronę lub międzynarodowy sklep internetowy bazujące na hostingu jdm. Co więcej, czasy dotyczące innych kontynentów również wydają się bardzo zadowalające jak na serwery jdm zlokalizowane w Europie.

Uptime test

W trakcie wykonywania testów nasza witryna nie odnotowała żadnych przestojów. Śledzenie czasu pracy pozostaje stale włączone, również w trakcie wykonywania prób pod obciążeniem. Uptime jest szczególnie ważny dla sklepów internetowych i całego e-commerce gdzie niedostępna strona oznacza brak transakcji. W regulaminie usług jdm możemy wyczytać, że dostępność usługi WordPress wynosi 99% w skali miesiąca.

test uptime

Jdm - plany hostingowe i funkcje

Jdm stawia na dobrze zoptymalizowany i bardzo szybki hosting WordPress i WooCommerce. Pakiety zróżnicowane są przede wszystkim na podstawie ilości unikalnych wizyt w miesiącu. Aby określić koszt hostingu WordPressa, uwzględnia się ilość unikalnych wizyt (UW) na stronie w ciągu miesiąca. Ilość ta zależy od adresów IP, które odwiedzają stronę w ciągu 24 godzin. Aby obliczyć łączną liczbę unikalnych wizyt w danym miesiącu, sumuje się unikalne wizyty z każdego dnia. Ruch robotów (np. boty indeksujące Google) nie jest uwzględniany.

Rozwiązanie to pozwala na odpowiednie dostosowanie parametrów Twojego konta, aby jak najlepiej obsłużyć ruch na Twojej stronie. Dzięki temu Twoi czytelnicy nie będą mieli problemów z dostępnością Twojej strony. Ponadto, jeśli liczba wizyt jest stale przekraczana, obsługa jdm zaproponuje nam zwiększenie pakietu.

Różna jest także przestrzeń dyskowa dostępna do Twojej dyspozycji. Ilość miejsca jest dobrze skorelowana z potrzebną wydajnością. Dodatkowo, każdy z pakietów hostingowych jdm oprócz podstawowej przestrzeni dyskowej posiada dodatkową przestrzeń na pocztę email, co z pewnością zadowoli użytkowników potrzebujących wielu kont email.

Ranking Hostingów

Jdm plany hostingowe

Poszczególne plany hostingowe jdm różnią się od siebie przewidywaną ilością wizyt oraz przestrzenią dyskową. Jednak w przypadku przekroczenia prognozowanej ilości wizyt w danym miesiącu, hosting nie zwalnia ani nie jest blokowany, po prostu działa dalej. Jeśli sytuacja stale się powtarza, skontaktuje się z Tobą obsługa klienta i zaproponuje ulepszenie pakietu, tak aby jak najlepiej spełnić wymagania Twojej witryny. 

Hosting WordPress jdm oferowany jest w 5 podstawowych pakietach:

 • 10k – 10 tys. unikalnych wizyt, 10 GB pojemności dyskowej NVMe + 10GB na pocztę, 1 witryna, bez WooCommerce, brak REDIS.
 • 30k – 30 tys. unikalnych wizyt, 30 GB pojemności dyskowej NVMe + 20GB na pocztę, 3 witryny, WooCommerce, REDIS,
 • 60k – 60 tys. unikalnych wizyt, 60 GB pojemności dyskowej NVMe + 40GB na pocztę, 6 witryn, WooCommerce, REDIS,
 • 160k – 160 tys. unikalnych wizyt, 100 GB pojemności dyskowej NVMe + 80GB na pocztę, 16 witryn, WooCommerce, REDIS,
 • 350k – 350 tys. unikalnych wizyt, 250 GB pojemności dyskowej NVMe + 150GB na pocztę, 25 witryn, WooCommerce, REDIS.
Jeśli zaproponowane pakiety hostingowe nie spełniają Twoich oczekiwań, możliwe jest uruchomienie usługi na preferencyjnych warunkach.

Jdm funkcje planów hostingowych

Prawie wszystkie pakiety hostingowe zawierają te same funkcje – wyjątkiem jest najtańszy pakiet 10k, który pozbawiony jest dostępu do REDIS oraz WooCommerce. Cechy wspólne wszystkich pakietów to:

 • Dyski NVMe i Optane,
 • Darmowy 30-dniowy okres testowy,                         
 • Darmowe przeniesienie strony,
 • Bezpłatny certyfikat SSL,
 • Automatyczna instalacja WordPress / WooCommerce,
 • Codzienne kopie zapasowe (z dostępem 30 dni wstecz),
 • Snapshoty (szybka kopia zapasowa),
 • Wysoki poziom ochrony hostingu przed atakami hakerskimi,
 • 3-poziomowy Cache (statyczny/dynamiczny/zdjęcia)
 • Dostęp do SSH, SFTP
 • Protokół HTTP/2.
Zarządzanie hostingiem i domenami odbywa się za pośrednictwem czytelnego i łatwego w obsłudze Panelu Klienta:
jdm-panel

Jdm - wsparcie i obsługa klienta

Obsługa Klienta w jdm działa za pośrednictwem:

 • czat na żywo: codziennie w godzinach 9:00 – 23:00, jest to najszybsza forma kontaktu, odpowiadają natychmiastowo – polecam,
 • formularz kontaktowy dostępny na stronie – bardziej skomplikowane zagadnienia wymagające szerszych wyjaśnień,
 • email: bok@jdm.pl
 • telefonicznie: w godzinach 9:00 – 16:00.

 

jdm-kontakt

Jdm prowadzi bardzo treściwy blog, na którym znajdziemy masę cennych wskazówek i poradników W zasadzie wiele podstawowych problemów lub zapytań możesz rozwiązać na podstawie zamieszczonych tam instrukcji.

Z kolei na Facebooku jdm prowadzi profil WordPress Polska skupiający ponad 27 tys. członków. Znajdziemy tam mnóstwo porad i rozwiązań problemów, na które mogą natknąć się użytkownicy aplikacji. Pełno tam doświadczonych programistów i web developerów, którzy są w stanie rozwiązań nawet trudne zagadnienia.

Podsumowanie jdm.

Po dokładnym zapoznaniu się z ofertą jdm, hosting ten otrzymuje tytuł “Najszybszy hosting WordPress”

Jeśli szukasz bardzo szybkiego, niezawodnego i stabilnego hostingu z dużą ilością przydatnych funkcji, jdm.pl to świetna opcja dla Ciebie. Poza tym, ich serwery są błyskawiczne i świetnie zoptymalizowane pod kątem witryn WordPress oraz WooCommerce. Co więcej, jdm uzyskało najlepszy wynik w testach prędkości i wydajności. W cenie hostingu otrzymujesz również spokój ducha dzięki wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa oraz kompetentnemu wsparciu. Z tego względu, hosting jdm świetnie nadaje się do wszystkich zastosowań, spełni Twoje oczekiwania, niezależnie czy dopiero zaczynasz przygodę z tworzeniem stron, czy jesteś doświadczonym web developerem. Co więcej, niskie ceny domen zmniejszają koszty utrzymania strony.

Jedyną drobną wadą są ograniczenia najtańszego pakietu hostingowego 10k, takie jak tylko 1 witryna oraz brak REDIS. Jeśli zamierzasz prowadzić tylko jedną witrynę, taka jak nieduży sklep internetowy, strona firmowa, strona one-page, blog itp., ograniczenia te nie stanowią dla Ciebie żadnego problemu. Śmiało możesz wybrać najtańszy pakiet. Z drugiej strony, wyższe pakiety hostingowe są właściwie pozbawione wad i posiadają wszystkie przydatne funkcje. Dla większych witryn typu e-commerce, np. większego sklepu internetowego, zdecydowanie polecam pakiety 30k i lepsze. Co więcej, hosting jdm bez problemu poradzi sobie nawet z dużym ruchem na Twojej stronie, utrzymując dużą stabilność działania. A to wszystko w naprawdę atrakcyjnej cenie. W związku z tym, zdecydowanie polecam wybrać jdm jako swojego hostingu.

Kod rabatowy jdm.

Na tą chwilę firma jdm niestety nie udostępnia kodów rabatowych. Jednak niech to nie stanowi dla Ciebie przeszkody ponieważ ich oferta jest naprawdę warta swoich pieniędzy. Warto zauważyć, że oferta jest transparentna – nie spotka Cię też przykra podwyżka za rok gdyż cena jest taka sama w pierwszym jak i kolejnych latach użytkowania hostingu.

0 0 votes
Oceń ten hosting
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments