Hosting LH

Hosting LH - recenzja 2024

Firma LH.pl jest obecna na polskim rynku internetowym od 2002 roku i znajduje się w gronie 10 największych dostawców usług hostingowych w Polsce. Ich oferta zawiera usługi z zakresu hostingu, poczty e-mail, chmury, rejestracji domen, certyfikatów SSL i administracji serwerów. Ponad 20-letnie doświadczenie pozwoliło na zgromadzenie kilkudziesięciu tysięcy klientów. Nieustanny rozwój połączony z dużym doświadczeniem zdecydowanie przyczyniły się do świadczenia usług na wysokim poziomie. LH.pl to głównie niezawodny i sprawdzony hosting dostosowany do zmieniających się potrzeb użytkowników. Hosting jest zoptymalizowany pod popularne platformy, takie jak WordPress, PrestaShop i Joomla!. Połączenie wszystkich powyższych cech z dobrą ofertą cenową i fachową obsługą klienta zdecydowanie pozwala na polecenie tego hostingu.

 • Dobra oferta cenowa,
 • Dyski SSD/NVMe,
 • Zoptymalizowany pod WordPress,
 • Całodobowe wsparcie techniczne,
 • Darmowy, 14-dniowy okres testowy,
 • Darmowy certyfikat SSL,
 • Codzienne kopie zapasowe dostępne przez 30 dni.
 • Wyższe ceny domen,
 • Dostęp do REDIS tylko w droższych planach.

Hosting LH kod rabatowy -20%

LH-20-210353

Specjalnie dla czytelników bloga hostify.pl
zniżka 20% na wybrany pakiet hostingowy LH.pl

Wprowadzenie

Marka LH.pl rozpoczęła działalność w 2002 roku jako niewielki dostawca usług hostingowych. W trakcie ponad 20-letniego, prężnego rozwoju firma ta na dobre zapuściła korzenie w świecie usług internetowych zdobywając silną pozycję na rynku. Ogromne doświadczenie pozwoliło im na wygranie kilku plebiscytów m.in. “Firma hostingowa roku” wg. magazynu IT Reseller. Serwery LH.pl zlokalizowane są w Warszawie, a konkretnie w nowoczesnych i dobrze zabezpieczonych centrach danych firm Atman oraz Netia. Nowoczesne technologie gwarantują w tym przypadku duże bezpieczeństwo danych oraz niską awaryjność. Wachlarz ofert skierowany jest do osób prywatnych, małych firm, a także do większych przedsiębiorstw poszukujących solidnych rozwiązań hostingowych. LH.pl posiada umowę partnerską z firmą Microsoft w zakresie licencjonowania oprogramowania serwerowego. Jest członkiem RIPE Network Coordination Centre z własną adresacją IP i statusem lokalnego rejestratora. LH.pl jest też pierwszym certyfikowanym partnerem Shopware w Polsce. Solidnie, prawda?

Na potrzeby poniżej recenzji poddam hosting LH kilku próbom w celu weryfikacji ich oferty:

 • Wydajność: jak szybko wczytuje się witryna? Sprawdzę na stronie testowej.
 • Niezawodność: czy Twoja strona będzie dostępna 24/7 bez przestojów?
 • Wsparcie klienta: czy otrzymasz szybką pomoc w razie potrzeby?
 • Funkcje: jakie funkcjonalności wchodzą w skład planów hostingowych?
 • Ceny: czy mają dobry stosunek ceny do jakości? Ile kosztują domeny?

Dla niecierpliwych poniżej zamieszczam tabelę wyników testów hostingu LH.pl wraz z krótkim podsumowaniem:

Podsumowanie recenzji LH.pl

Wydajność (E-A)

A

Indeks szybkości

858 ms

Czas odpowiedzi (P95)

413 ms

Darmowy SSL

Tak

Łatwa instalacja WordPress

Tak

Wsparcie techniczne

Live Chat / Infolinia / Email / Baza wiedzy

Darmowa domena

Nie

Cena hostingu

Rejestracja od 37.50 zł / Odnowienie od 149 zł

Cena domeny .pl

Rejestracja 9 zł / Odnowienie 119 zł 

UWAGA: podano ceny netto

Wniosek: przeprowadzone testy dowiodły, że hosting LH.pl jest solidny i szybki. Posiadają elastyczną ofertę planów hostingowych oraz dobrą i szybką obsługę klienta. Hosting ten jest zoptymalizowany pod WordPress i przyjazny w użytkowaniu. Ceny nie są wygórowane i wydają się być sprawiedliwe w stosunku do jakości oferowanych usług.

Jeśli interesuje Cię dokładny przebieg testów, zapraszam do przeczytania pełnej recenzji, która znajduje się poniżej. Możesz również przejść do rankingu hostingów aby sprawdzić jak wypadł hosting lh w całej stawce.

Kilka słów o LH

LH.pl ma ogromne, bo aż 20-letnie doświadczenie w dostarczaniu usług hostingowych. Dziś posiadają silną pozycję na polskim rynku, o czym świadczy ponad 30-tysięczna baza klientów. W uznaniu za proklienckie podejście i jakość świadczonych usług otrzymali kilka tytułów i nagród m.in. CHIP – “nr 1 w rankingu hostingów pod WordPress”, IT Reseller – “najszybszy hosting pod WordPress”, “Wybór Redakcji PCWorld”. Centra danych, z których korzysta LH.pl, spełniają wyśrubowane standardy w zakresie niezawodności i bezpieczeństwa (TIER III). Za wydajność hostingu odpowiadają serwery oparte o najnowsze technologie SSD/NVMe oraz procesory INTEL GOLD oraz AMD EPYC. Wykwalifikowany personel świadczy zadowalającą obsługę klienta 24h/dobę. Plany hostingowe zostały sprawiedliwie wycenione, a ich jakość i funkcjonalność jest na wysokim poziomie.

Hosting TOP 5

Plusy i Minusy

LH.pl jest solidnym hostingiem wartym polecenia, ale każdy ma swoje preferencje i wymagania. Przed podjęciem wyboru warto poznać wady i zalety hostingu LH:

Zalety:

 • Plany hostingowe – oparte o dyski SSD/NVMe z dobrze przemyślaną pojemnością. Każdy znajdzie ofertę odpowiednią dla swoich potrzeb. 
 • Brak limitów – transfer, ilość baz danych, kont FTP,  domen, kont email i stron jest nielimitowana (w obrębie parametrów bezpieczeństwa).
 • Wsparcie klienta – LH posiada fachową i szybką obsługę klienta. Pomoc udzielana jest za pośrednictwem live chatu, telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy. Infolinia i live chat działają w godzinach 08:00 do 20:00 (pn-pt) oraz  08:00 do 16:00 (sb,nd). Posiadają również numer alarmowy, na który możesz zadzwonić w przypadku awarii o każdej porze dnia i nocy.
 • Darmowa migracja – przeniesienie witryny z innego hostingu do LH.pl jest darmowe. Otrzymasz swojego Osobistego Opiekuna Migracji, który zaproponuje rozwiązania optymalizujące oraz pomoże Ci w kompleksowym przeniesieniu wszystkich danych Twojej witryny.
 • Grupa na Facebooku – “WordPress dla początkujących – jak założyć stronę internetową” – grupa ta funkcjonuje od 6 lat i posiada ponad 10 tys. członków. Znajdziesz tam odpowiedzi na wiele pytań i problemów, które spotykają twórców stron internetowych.
 • Autoinstalator WordPress – umożliwia szybką i bezproblemową instalację WordPress – najnowsza wersja, bez zbędnych dodatków.
 • Bezpieczeństwo – w cenie planu hostingowego otrzymasz darmowy certyfikat SSL, a także ochronę przed atakami DDoS czy Brute Force. Kopie zapasowe wykonywane są codziennie z 30-dniowym dostępem.

Wady:

 • Wyższe ceny domen – oferta domen mogłaby być bardziej atrakcyjna. Na przykładzie domeny .pl – rejestracja kosztuje jedynie 9 zł, ale jej odnowienie to już wydatek 119 zł.
 • Panel administracyjny – mógłby być bardziej czytelny. Bywało, że podczas zarządzania domeną czy hostingiem nie potrafiłem znaleźć interesującej mnie funkcji czy usługi. 
 • REDIS – dostęp do tego typu bazy danych możliwy dopiero w droższych pakietach Mango i Apple.

Testy wydajności

W moich recenzjach staram się być obiektywny, niezależny i bezstronny. Właśnie dlatego dokonuję dogłębnej analizy oferty każdego z dostawców hostingu oraz wykonuję szereg testów. Czytelnicy bloga hostify.pl ufają moim osądom, ponieważ polecam tylko firmy hostingowe, z których sam korzystałem lub korzystam i które przetestowałem.

Na potrzeby każdej recenzji rejestruję się u wybranego dostawcy hostingu. Wybieram interesujący mnie plan hostingowy, a następnie tworzę stronę testową. Strona testowa wygląda identycznie dla każdego sprawdzanego hostingu i zawiera dokładnie tą samą treść, aby mieć miarodajne porównanie.

W przypadku recenzji LH.pl stworzyłem konto hostingowe oraz przy pomocy autoinstalatora wgrałem na serwer aplikację WordPress. Następnie zainstalowałem popularną wtyczkę StrarterTemplates i wybrałem jeden z motywów, który zawiera optymalną do testów ilość treści i obrazów. Tak przygotowana strona testowa zachowuje się i wygląda jak rzeczywista witryna internetowa oparta o WordPress.

Wydajność

Wolne strony internetowe zdecydowanie psują doświadczenia użytkowników, a także obniżają pozycję Twojej witryny w wynikach wyszukiwania. W Twoim najlepszym interesie jest to, żeby strona internetowa, która stworzyłeś działała jak najszybciej. Badania przeprowadzone przez Google pokazują, że czas ładowania strony ma ogromny wpływ na prawdopodobieństwo odrzucenia witryny przez odwiedzającego. Gdy strona ładuje się 6 sekund i więcej szansa na odrzucenie wzrasta aż o 106%.

Dlatego najpierw przeprowadziłem test szybkości witryny. Do tego testu użyłem aplikacji GTmetrix, a oto wynik testu:

GTmetrix

Przygotowana strona testowa załadowała się w niecałą sekundę i jest to bardzo dobry wynik. Przeprowadziłem kilka pomiarów w różnych porach dnia, indeks szybkości zawsze oscylował w granicach 800-900 ms. O tym jak wysoko indeks Google zakwalifikuje Twoją stronę zależy głównie od trzech najważniejszych parametrów zwanych Web Vitals (LCP, TBT, CLS).

Maksymalne zalecane przez Google wartości:

 • First Contentful Paint – max. 900 ms
 • Speed Index – max. 1300 ms
 • Largest Contentful Paint (LCP): max. 1200 ms
 • Time to Interactive – max. 2500 ms
 • Total Blocking Time (TBT): max. 150 ms
 • Cumulative Layout Shift (CLS): max. 0.1
Porównując powyższe wskazania do uzyskanych wyników można stwierdzić, że hosting LH poradził sobie bardzo dobrze. Pamiętajmy, że witryna testowa nie została w żaden sposób zoptymalizowana i czasy te dla Twojej witryny mogą być znacznie lepsze.

Test pod obciążeniem

Kolejna próba polega na sprawdzeniu jak strona testowa oparta na hostingu LH.pl poradzi sobie w warunkach zwiększonego ruchu. Test polega na stopniowym generowaniu odwiedzin na stronie aż do górnej wartości wynoszącej 50 użytkowników jednocześnie. Wynik testu informuje o tym, jak hosting radzi sobie ze wzmożoną ilością żądań z wielu połączeń jednocześnie. Oto (zaskakujące) wynik:

k6

Niebieska linia pokazuje czas odpowiedzi, fioletowa linia oznacza liczbę żądań na sekundę, szare tło pokazuje ilość wirtualnych użytkowników. Czerwona linia to liczba nieudanych żądań. 

Nie ukrywam początkowego zaskoczenia, bo tylko hosting LH.pl dał takie wyniki. O co chodzi? O czerwoną linię. Prawdopodobnie zabezpieczenia LH uznały mój test pod obciążeniem za atak DDoS, a żądania zostały zablokowane. Test powtórzyłem kilkukrotnie, ale za każdym razem z podobnym rezultatem. 

Test dla porównania wykonałem dla witryny mojego znajomego, który korzysta z najwyższego pakietu hostingu LH i problem się nie pojawił. Dodam, że średni czas odpowiedzi w jego wypadku wyniósł 98 ms.

Test czasu odpowiedzi

Centra danych, z których korzysta LH.pl znajdują się w Warszawie. Grupa docelowa Twojej strony nie musi jednak pochodzić z Polski, możesz np. prowadzić bloga na temat programowania w języku angielskim. Chciałem więc przetestować jak ich serwery zareagują na żądania z różnych państw. Aby to sprawdzić, użyłem narzędzia o nazwie Bitcatcha, a oto wyniki.

Ping

Serwery LH.pl działają w Europie bardzo szybko, co zrozumiałe biorąc pod uwagę ich lokalizację w Polsce. Na pochwałę zasługuje też czas odpowiedzi dla żądań z innych kontynentów. Bazując na hostingu LH możesz z powodzeniem prowadzić stronę dla międzynarodowej społeczności.

Uptime test

W trakcie wykonywania testów nasza witryna nie odnotowała żadnych przestojów. Śledzenie czasu pracy pozostaje stale włączone, również w trakcie wykonywania prób pod obciążeniem. Uptime w czasie testów wyniósł 100%. Samo LH.pl zapewnia SLA na poziomie 99,5%.

Uptime

Hosting LH - plany hostingowe i funkcje

LH.pl posiada zróżnicowaną ofertę, w skład której wchodzą: hosting współdzielony, serwery w chmurze, certyfikaty SSL, rejestracja domen oraz administracja serwerami.

Hosting TOP 5

Strony WordPress w dużej większości budowane są w oparciu o hosting współdzielony. Dlatego to tej ofercie przyjrzę się bliżej.

LH.pl plany hostingowe

Hosting WordPress w LH.pl oferowany jest w ramach 4 planów hostingowych opartych o technologię SSD/NVMe:

 • Orange: 5 GB pojemności, 1 GB RAM, normatywne obciążenie procesora 50%, 10 jednoczesnych połączeń do MySQL.
 • Kiwi: 10 GB pojemności, 2 GB RAM, normatywne obciążenie procesora 100%, 20 jednoczesnych połączeń do MySQL, SSH.
 • Mango: 30 GB pojemności, 3 GB RAM, normatywne obciążenie procesora 150%, 30 jednoczesnych połączeń do MySQL, SSH, REDIS.
 • Apple: 100 GB pojemności, 4 GB RAM, normatywne obciążenie procesora 200%, 40 jednoczesnych połączeń do MySQL, SSH, REDIS.

LH.pl funkcje planów hostingowych

LH.pl wyszło naprzeciw klientom udostępniając zdecydowaną większość potrzebnych funkcji nawet w najtańszym planie hostingowym, co jest niewątpliwą zaletą. Poniżej przedstawiam cechy wspólne wszystkich planów:

 • Optymalizacja pod WordPress oraz automatyczny instalator WordPress,                    
 • Nielimitowany transfer,
 • Nielimitowana liczba stron i skrzynek email,
 • Nieograniczona liczba baz MySQL i kont FTP,
 • Codzienny backup dostępny przez 30 dni,
 • Darmowy, 14-dniowy test hostingu,
 • Darmowa domena techniczna (serwerXXXX.lh.pl),
 • Bezpłatny certyfikat SSL Let’s Encrypt,
 • Ochrona anty DDoS, WAF,
 • Obsługa CRON.
Zarządzanie serwerem i domeną oraz wszystkimi funkcjami odbywa się za pośrednictwem panelu klienta:
Hosting LH Panel

Hosting LH - wsparcie i obsługa klienta

LH.pl świadczy dobrej jakości obsługę klienta i fachowe wsparcie techniczne za pośrednictwem:

 • Infolinia: dostępna w tygodniu od 08:00 do 20:00, a w weekendy w godzinach 8:00 – 16:00.
 • Live Chat: działa w dni powszednie od 08:00 do 20:00, a w weekendy 08:00 do 16:00.
 • Email: info@lh.pl
 • Formularz kontaktowy – dostępny na stronie.
 • Numer alarmowy – 24/7, służy wyłącznie w celu zgłaszania awarii.
Proste pytania i problemy najlepiej zgłaszać za pośrednictwem czatu na żywo lub telefonicznie przez infolinię, tam odpowiedź otrzymamy błyskawicznie. W przypadku bardziej skomplikowanych zagadnień lepiej wysłać wiadomość email lub skorzystać z formularza kontaktowego.

 

Hosting LH kontakt

LH.pl zbudowało na swojej stronie pokaźną bazę wiedzy pełną odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Znajdziemy tam poradniki zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Wszystko wytłumaczone krok po kroku – polecam, to istna kopalnia wiedzy.

LH.pl-baza

Podsumowując hosting LH

LH.pl jest solidnym i wartym polecenia hostingiem z dobrymi cenami – nie bez powodu znalazł się w gronie 10 największych dostawców usług hostingowych w Polsce. Posiadają nowoczesne, dobrze zabezpieczone zaplecze techniczne gwarantujące stabilność i dobrą wydajność hostingu. LH oferuje dobrze skonfigurowane plany pełne użytecznych funkcji i pozbawione niepotrzebnych limitów. Optymalizacja hostingu pod WordPress, PrestaShop i WooCommerce ułatwia budowanie stron, szczególnie osobom początkującym. Prokliencka postawa objawia się poprzez fachowe i łatwodostępne wsparcie techniczne. Jedyną rzeczą do której mogę się doczepić jest cennik domen, który nie bardzo drogi, ale nie należy też do najtańszych. Podsumowując – jest bardzo dobrze.

Hosting LH - kod rabatowy

Specjalnie dla czytelników mojego bloga – kod rabatowy LH.pl 

Kod promocyjny LH-20-210353 obniża cenę wybranego przez Ciebie pakietu hostingowego o 20%

Kod rabatowy należy wprowadzić w koszyku przed finalizacją zamówienia.

LH.pl kod rabatowy
0 0 votes
Oceń ten hosting
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments